automobiliai, Paslaugos

Automobilio vertinimas: kada kreiptis ir kur ieškoti?

Vertintojų biurai įprastai atlieka dvi populiariausias vertinimo paslaugas : tai nekilnojamo turto vertinimas ir kilnojamo turto vertinimas. Pastarajam priskiriamas ir automobilio vertinimas. Įprastai  ne visi vairuotojai žino, kad tokia paslauga gali būti teikiama. Tačiau profesionalus vertinimas yra  geras perkant ar parduodant automobilį bei norint nustatyti automobilio patirtą žalą auto įvykio metu.

Perkant ir parduodant

Kaip jau minėta, dažniausiai automobilio vertinimas reikalingas norint įsigyti arba parduoti automobilį. Tuomet, kai pardavėjas nori sužinoti, kokią pinigų sumą gali gauti už parduodamą automobilį, užsako nepriklausomą automobilio vertinimą. Lygiai taip pat ir tuomet, kai norima automobilį įsigyti. Norint patikrinti automobilio kainą ir jo būklę, verta užsakyti automobilio vertinimą, kurio metu vertintojas argumentuotai paaiškins, ar pardavėjo prašoma suma yra objektyvi.

Be to, nemažai specialistų, turinčių daug vertinimo patirties siūlo savo paslaugas tais atvejais, kai vairuotojas vyksta pirkti naujo automobilio. Pavyzdžiui, į automobilių aikštelę arba turgų. Vertintojas vietoje gali padėti bent preliminariai įvertinti, ar  automobilis yra vertas už jį prašomos kainos.

Vertinant patirtą žalą

Automobilio vertinimas taip pat atliekamas tuomet, kai reikia nustatyti per auto įvykį padarytą žalą transporto priemonei. Dažniausiai šią paslaugą atlieka draudimo bendrovės, kuriose dirba profesionalūs vertintojai. Atvykęs vertintojas įvertina patirtą žalą ir paskaičiuoja, kokio dydžio draudimo išmoka savininkui bus išmokėta.

Kada reikalingas nepriklausomas automobilio vertinimas?

Dažniausiai nepriklausomas automobilio vertintojas kviečiamas tuomet, kai vairuotojas nepasitiki draudimo bendrovės apskaičiuota patirtos žalos kompensacijos suma. Tokiu atveju kiekvienas transporto priemonės savininkas turi teisę išsikviesti nepriklausomą žalos apskaičiavimo ekspertą. Tuomet iš naujo atliekamas automobilio vertinimas ir pateikiama nauja išvada. Nepriklausomų ekspertų apskaičiuotos žalos yra laikomos patikimomis tais atvejais, kai jas apskaičiuoja sertifikuoti profesionalai.

Kaip pasirinkti vertintoją?

Labai dažnai vertinimo rezultatas priklauso nuo to, kas vertinimą atlieka. Todėl norint gauti kokybišką ir profesionalią paslaugą, reikėtų rinktis patikimą vertinimo biurą. Tokį surasti galima ir internete. Tereikia paieškų sistemoje parašyti frazę „Automobilio vertinimas“ ir atidaryti bent kelis siūlomus paieškų rezultatus. Geriau nesirinkti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo.

Patikimas vertintojas greičiausiai turės savo interneto svetainę, kurioje galima sužinoti įmonės rekvizitus ir patikrinti jos patikimumą. Nepamirškite paskaityti buvusių klientų atsiliepimų, kurie padės suprasti, ar šiuo paslaugų tiekėju verta pasitikėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *