Paslaugos

Kompiuterinė diagnostika: kada ji reikalinga?

Automobilio gedimas yra nemalonumas,  kuris dažnai dar ir brangiai kainuoja. Todėl vairuotojai nerimauja, kai važiuojant automobiliu, šis pradeda skleisti neįprastus garsus, važiuoti  netvarkingai. Dar neramiau,  jeigu skydelyje užsidega nepažįstamos lemputės ir neaišku, ką jos reiškia.  Dažniausiai visais šiais atvejais reikalinga  profesionali kompiuterinė diagnostika, kurios metu galima nustatyti automobilio gedimus ir rasti sprendimus jų pašalinimui.

Ar visada servise atliekama diagnostika?

Toli gražu ne visuose servisuose meistrai atlieka kompiuterinę diagnostiką automobiliui. Dar blogesnė praktika, kai kompiuterinė diagnostika atliekama, o remontui vairuotojas išsiunčiamas pas kitus meistrus. Tačiau profesionalai pataria, kad visais atvejais, kai automobilis atvežamas į servisą rimtesniam remontui, o meistrui negalint nustatyti automobilio gedimų apžiūros metu, reikėtų atlikti kompiuterinę diagnostiką. Jos metu galima pamatyti ne tik įvairius gedimus, bet ir įvertinti, ar automobilio elektronikoje nėra klaidų, neatitikimų, kuriuos  būtų galima pašalinti kompiuterio.

Profesionalai taip pat rekomenduoja, kad automobilio kompiuterinė diagnostika turėtų būti daroma ir renkantis automobilį pirkti. Pavyzdžiui, jeigu vykstate į automobilių turgų, galite pasisamdyti specialiai tokią paslaugą teikiantį meistrą, kuris keliaus su jumis ir vietoje galės atlikti Jums patikusio automobilio kompiuterinę diagnostiką. Taip iš anksto žinosite, ar automobilyje nėra rimtų gedimų, kuriuos būtų sunku ir brangu pašalinti.

Ar galima atlikti patiems?

Šiais laikais internete galima rasti įvairių prietaisų, kurie siūlo kompiuterine diagnostika automobiliui pasirūpinti patiems. Kai kurie vairuotojai tam naudoja specialias programas ar prietaisus, kiti įsigyja tam reikalingus laidus ir bando prisijungti savo automobilį prie kompiuterio ar telefono. Kai kuriais atvejais tokia programa gal ir gali padėti nuspėti, koks yra automobilio gedimas, tačiau dažnu atveju meistrai susiduria su tuo, kad tokį aparatą išbandęs vairuotojas lieka nusivylęs ir vis tiek atveža automobilį į servisą. Paprasčiausiai tokios programos nėra patikimos, jų rodoma informacija gali būti neteisinga ir tai nulems neteisingus remonto darbus arba dar blogiau – nuramins vairuotoją, kad automobilio į servisą vežti nereikia. Tokia kompiuterinė diagnostika paprasčiausiai nepatikima.

Jeigu neturite patikimo meistro, o pagalbos reikia greitai, geriau pasinaudokite patogiomis servisų platformomis, kurios leidžia surasti arčiausiai Jūsų esantį patikimą servisą, kuris automobilį gali priimti greitai. Viena tokių platformų – Geriservisais.lt. Tai patogi sistema, kurioje savo paslaugas siūlo profesionalūs servisai, o klientui lieka tik išsirinkti tą, kuris gali pagelbėti greitai ir yra netoliese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *